author:

Opis obrazka cz.2

Kilka dni temu opublikowałam część pierwszą tego tematu, ale jeśli jeszcze jej nie widzieliście koniecznie zajrzyjcie tu.

Dziś chciałam Wam pokazać karty, które wcześniej mogliście zobaczyć na moim  Instagramie.

Są to karty do opisywania obrazków z listą kluczowych słów. Słowa te, czasami w liczbie pojedynczej, czasami mnogiej, zawsze napisane bez przedimka, trzeba użyć poprawnie w zdaniach opisujących obrazek.

 

Jak mogliście przeczytać wakacje to był okres, gdy pracowałam normalnie, a czasami nawet intensywniej niż w ciągu roku szkolnego, prowadząc kursy. Miałam bardzo ambitne grupy i mogłam z nimi trochę poeksperymentować :))

 

Grupa A:

Uczniowie, teraz już 6-klasy, dostali po jednym obrazku (wybrałam najprostsze). Ich zadaniem było napisać opis obrazka bez bezpośredniego użycia „key words”. Mogli używać  synonimów.

Grupa B:

To była grupa mieszana 6kl.+ i miała bardziej hardcorowe zadanie. Ich zadaniem było opisać obrazek z użyciem wszystkich „key words”, ale w formie opisowej. Tzn. w miejscu gdzie powinno znajdować się dane słowo wklejali jego opis. Np. zamiast ‚He has got a camera” pisali „He has got a device used to take photos”. Uczniowie po kolei czytali opisy, a ich koleżanki i koledzy notowali jakie ich zdaniem „key words” znajdywały się na karcie i kryją się pod definicjami. Zadanie było trudne, ale poradzili sobie super. I oczywiście nie mogli podglądać jakie kto ma karty. Nie jestem pewna, czy zrozumiecie cokolwiek z tego opisu, ale wysokie temperatury sprawiają, że nie umiem tłumaczyć jaśniej 😀

 

Przy okazji opisywania obrazków używam również:

-rewelacyjnej pomocy jaką jest Englybook Marty Patkowskiej-Dudziak Opis ilustracji – ćwiczenia 

-kart StoryBits

Pobierz “PictureDescriptionKIDS.pdf” PictureDescriptionKIDS.pdf – Pobrano 7233 razy – 5 MB

Możecie również pobrać karty w języku niemieckim. Wszystko dzięki p. Edycie Sadowskiej, która nie tylko wymyśliła niemieckie słówka, ale także sama uzupełniła karty. Oprócz zrobienia wersji angielskiej ja nie musiałam robić już nic dodatkowego. Dzię-ku-je-my!

Pobierz “obrazki-opis-deutsch.pdf” obrazki-opis-deutsch.pdf – Pobrano 1959 razy – 3 MB

Wersja hiszpańska wkrótce.

23 Comments
 1. Dominika

  Genialne <3

 2. Natalia

  Tworzysz genialne materiały Dominiko!

 3. Renata

  Wspaniałe materiały! Ogromny szacunek i wielkie podziękowania!

 4. Adrianna

  Świetne !

 5. Kamila

  Super! Bardzo dziękuję :)

 6. Joasia

  Pani pomysły są świetne, prawie całe wakacje czytałam Pani bloga i szukałam inspiracji. Aż nie mogę się doczekać jak użyje ich na lekcjach. Serdecznie pozdrawiam i dużo zdrowia w nowym roku szkolnym:)

 7. Magda

  Tego mi brakowało:)

 8. Justyna

  Super pomysł!

 9. Gosia

  Wspaniałe materiały, super oprawa graficzna , pomysłowe! Bardzo, bardzo Ci dziękuję ! Jesteś Wielka!

 10. RW

  Super te karty do opisu:) Gratuluję:)

 11. Nina

  Bardzo dziękuję, Dominika!!! Dobra robota!!!

 12. Marta

  Materiały jak zwykle REWELACYJNE!!! Po niemiecku wykorzystam dla syna, który własnie zaczyna swoją przygodę z niemieckim :***

 13. ewa

  Świetne materiały ! Gratuluję pomysłu i realizacji :)

 14. Monika

  Thx! Can't wait to use them :-))

 15. Karolina

  Rewelacja! myślę, że w dzisiejszych czasach trudno znaleźć kogoś kto bezinteresownie dzieli się z innymi wiedzą i pomysłowością- bardzo dziękuje - Twoja praca jest świetna!

 16. agnieszka

  Piękne:) z resztą jak wszystko na Twoim blogu:)

 17. Marlena

  Gratuluję pomysłu!

 18. Anneta

  Opis obrazka GENIALNE !!! Śliczne i mądre ! Dziękuje za podzielenie się :-)

 19. Elżbieta

  Odkryłam Twojego bloga, Uff super sprawa ! Czytam opisy gier - ciesze się,że je umieściłaś. Już wkrótce zagram z moimi uczniami, dzięki. Pozdrawiam

 20. Ania

  dziękuję :)

 21. Dominika

  Super pomysły:) Karty do opisywania są rewelacyjne. Jeśli mogę dołożyć swoje 'pięć groszy', to tych kart można też użyć do gry na zasadzie BRAINBOX, czyli 6 lub osiem pytań na odwrocie i szczegółowe pytania do poszczególnych obrazków. Jeśli ktoś nie ma gry brainbox to można yżyć standardowej do 6-ciu oczek.

 22. Renata

  Podziwiam Panią za świetne pomysły, ogrom pracy i zaangażowanie. Pomoce są bardzo ciekawe i można je wykorzystać i pracować na wiele sposobów. Skorzystałam już z wielu ćwiczeń za co bardzo dziękuję:)

 23. kasia

  Na pewno skorzystam, dziękuję

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *