Colours/Kolory Vocabulary/Słownictwo Young Learners/Dzieci

Colours – posters

Luty 17, 2019

author:

Colours – posters

 

Dzień dobry! 🙂

Dziś przychodzę do Was z kolorowymi plakatami, którymi możecie zapełnić gazetki lub wykorzystać w ramach powtórki słownictwa.

Krótki warm-up, który sprawdza się w różnych grupach, małych i dużych. Uczniowie dzielą się/są dzieleni w grupy. Każda grupa losuje kartkę z nazwą koloru. Mają kilka minut (do odliczania czasu polecam chociażby https://www.online-stopwatch.com/bomb-countdown/) na zanotowanie jak największej liczby przedmiotów,  które mogą wystąpić w danym kolorze.

 

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

DOWNLOAD

P.S. Zdecydowałam się na użycie „an” i „a” przy „orange” (mimo,że jest tam ich 1,5) oraz „lemon” (mimo, że jest tylko połówka) celowo. Jeśli was to razi – po pobraniu możecie wymazać to w Paint. Nie miałam innej, pasującej grafiki.

4 Comments
  1. Katarzyna

    Great :-) Thank you :-)

  2. […] Moje plansze wędrują teraz ze mną od przedszkola do przedszkola, ale za jakiś czas zrobię z nich gazetkę w swojej klasie i zastąpią plakaty z kolorami, które można pobrać stąd. […]

  3. Maria

    DOMINICA! These are fabulous! I am printing now and will laminate and cut TODAY. Can't wait to use your wonderful new materials with my students. Thank you always for sharing with us.

  4. Aleksandra

    Twoje materiały są wspaniałe! Bardzo, ale to bardzo dziękuję! :) Zaczynam niedługo pracę w przedszkolu i czytanie Twojego bloga, facebook'a plus te wspaniałe materiały bardzo mnie inspirują i domyślam się, że nie jeden raz wyciągną mnie z opresji! DZIĘKUJĘ <3

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *