Colours/Kolory Vocabulary/Słownictwo Young Learners/Dzieci

Colours – posters

Luty 17, 2019

author:

Colours – posters

 

Dzień dobry! 🙂

Dziś przychodzę do Was z kolorowymi plakatami, którymi możecie zapełnić gazetki lub wykorzystać w ramach powtórki słownictwa.

Krótki warm-up, który sprawdza się w różnych grupach, małych i dużych. Uczniowie dzielą się/są dzieleni w grupy. Każda grupa losuje kartkę z nazwą koloru. Mają kilka minut (do odliczania czasu polecam chociażby https://www.online-stopwatch.com/bomb-countdown/) na zanotowanie jak największej liczby przedmiotów,  które mogą wystąpić w danym kolorze.

 

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

DOWNLOAD

P.S. Zdecydowałam się na użycie „an” i „a” przy „orange” (mimo,że jest tam ich 1,5) oraz „lemon” (mimo, że jest tylko połówka) celowo. Jeśli was to razi – po pobraniu możecie wymazać to w Paint. Nie miałam innej, pasującej grafiki.

3 Comments
  1. Katarzyna

    Great :-) Thank you :-)

  2. […] Moje plansze wędrują teraz ze mną od przedszkola do przedszkola, ale za jakiś czas zrobię z nich gazetkę w swojej klasie i zastąpią plakaty z kolorami, które można pobrać stąd. […]

  3. Maria

    DOMINICA! These are fabulous! I am printing now and will laminate and cut TODAY. Can't wait to use your wonderful new materials with my students. Thank you always for sharing with us.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *