author:

Present Perfect or Past Simple? – dominoes

Ponieważ ostatnie domino, które opublikowałam kilka dni temu (Present Continuous Dominoes) cieszyło się licznymi odsłonami i pobraniami postanowiłam iść za falą (;D) i stworzyć kolejne domino gramatyczne. Tym razem na tapecie Present Perfect i Past Simple. 

 

 

 

 

Każdy uczeń dostaje równą ilość kart, Karty „Start” i „Finish” powinny być w rękach nauczyciela, bo wiadomo, że kto ma „finish” jest na końcu, po co robić przykrość uczniom.
Uczniowie dokładają kart, najpierw jednak muszą przeczytać zdanie odmieniając czasownik w odpowiednim czasie. Starałam się dodać określniki czasu takie jak „yesterday”, „a minute ago”,”last Saturday”, „two days ago” oraz „for ten years”, „today”, „just”.
Ja wykorzystam grę w klasie gimnazjalnej 🙂
6 Comments
 1. Anonimowy

  Jestem absolutną fanką absolutnie wszystkich Twoich pomysłów! Cieszę się na myśl o każdym zbliżającym się długim weekendzie, żeby drukować, laminować, wycinać... Radość w czystej postaci:)

 2. Funglish

  Dziękuję! Bardzo miło czytać tak pozytywne komentarze!:)
  Zajrzyj do najnowszego wpisu z gramatycznymi grami planszowymi http://waytomasterenglish.blogspot.com/2016/10/grammar-board-games.html

 3. Anonimowy

  Bardzo dziękuję :***, Twoje pomysły są rewelacyjne. Powinnaś pomyśleć o szkoleniach dla nauczycieli z gier.

 4. Anonimowy

  Dziękuję, że udostępniasz nam swoje materiały. Serdecznie pozdrawiam :)

 5. Jolene

  Ten komentarz został usunięty przez autora.

 6. Aleksandra

  Dziękuję!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *