How often do you…? – dominoes (pdf)

5,00 

To domino zawiera 24 karty z pytaniami How often do you….? oraz obrazkami przedstawiającymi zawarte w pytaniach czasowniki.

Do pobrania są dwa rozmiary domina:

  1. 24 karty na 6 stronach A4
  2. 24 karty na 3 stronach A4

Czasowniki zawarte w domino:

ride a bike, skip, have breakfast, play football, smoke, go fishing, cook, play with your friends, play the guitar, paint, juggle, make your bed, climb, read a book, fight, swim, play badminton, watch TV, run, ride a horse, play chess, ski, go to a restaurant

Jak grać?

Karty z napisem Start Finish układamy na stole, a pozostałe karty rozdajemy uczniom. Każdy uczeń musi otrzymać taką samą liczbę kart (nadwyżkę zabiera nauczyciel, który również będzie uczestniczył w grze). Z otrzymanych kart uczniowie tworzą wachlarz. Wszyscy gracze patrzą na pierwszą kartę, czytają pytanie i odpowiadają na nie pełnym zdaniem, zgodnie z prawdą.  Następnie wszyscy gracze szukają wśród swoich kart obrazka, który pasuje treścią do przeczytanego pytania. Osoba, która znajdzie pasujący obrazek wykłada go na stole dołączając do pierwszej karty, a następnie czyta pytanie i na nie odpowiada oraz zadaje je wybranej osobie z grupy.  Gra kończy się w momencie, gdy wszystkie karty zostaną wyłożone.

 

Kategoria:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.