author:

Twinkl

Jeśli do tej pory nazwa Twinkl brzmi dla Was obco to obiecuje, że po tym wpisie to się zmieni!
Twinkl to wielka platforma internetowa, kopalnia gotowych materiałów edukacyjnych w różnych językach. Znajdziecie tam materiały w języku polskim, które przydadzą się nauczycielom przedszkolnym, nauczycielom 1-3 oraz takie, które pięknie wypełnią Wasze klasowe/szkolne gazetki. 
Oprócz nauczycieli angielskiego prawdziwe skarby odkryją tam również nauczyciele języków takich jak np. j.niemiecki, hiszpański czy francuski. 
Uwielbiam tworzyć własne materiały, ale niestety nie zawsze mam dostęp do odpowiedniej darmowej grafiki, którą mogłabym wykorzystać do przygotowania materiałów, które są mi potrzebne. W takich momentach zawsze można liczyć na Twinkl!
Tak wyglądał zbiór moich materiałów pobranych z Twinkl jeszcze przed kontem Premium, które wygrałam na polskiej grupie Twinkl, którą znajdziecie tu. Zapiszcie się do niej koniecznie i bądźcie w niej aktywni. Bardzo często organizowane są na niej konkursy, w których można wygrać rozszerzone, półroczne konto!
Wyobraźnie sobie ile materiałów pochodzących z Twinkl mam teraz! Nie pytajcie gdzie ja to wszystko mieszczę…
Nawet jeśli nie macie konta Premium, na stronie znajdziecie wiele materiałów, do pobrania których potrzebujecie tylko założyć swoje konto, które nie wiąże się z żadnymi opłatami. 

Twinkl jest nieocenione jeśli chodzi o materiały związane z anglojęzyczną literaturą dziecięcą.
Wszyscy znamy The Very Hungry Caterpillar. 
Przygotowałam do niej materiały samodzielnie, ale w tym roku, gdy miałam już rozszerzony dostęp do konta, wzbogaciłam zajęcia materiałami z Twinkl. 

Przepiękne Story Cards, które są do pobrania za free!

Oprócz pięknych story cards na stronie znajdziecie inne darmowe materiały związane z
 The Very Hungry Caterpillar.
Tylko spójrzcie. I to naprawdę nie wszystko!


1, 2, 3, 4, 5, 6

Omawiacie właśnie temat jedzenia? Twinkl ma mnóstwo gotowych materiałów.

Obrazy z warzywami/owocami w roli głównej, a do tego zestaw pytań.

materiał darmowy

A to inne darmowe materiały z tego tematu:

1,2,3,4,5,6

Wykupując odpowiednie konto dostajecie dostęp do wielu innych materiałów, które z pewnością nie raz wykorzystacie na zajęciach. 
Obrazki z jedzeniem do wycięcia, które zawsze przydaje się na lekcjach, różnego typu bingo, ćwiczenia, karty obrazkowe, prezentacje multimedialne. Cuda!

1,2,3,4,5,6

Nauczyciele innych języków też odnajdą tam różności.

Hiszpańskie karty wyrazowe (free)

Twinkl to różnorodne materiały na wiele tematów: jedzenie, części ciała, kolory, ubrania, dom, meble, rodzina. zegar,emocje, liczby, transport, przyimki, przyroda, święta, czynności itp.

To karty z twarzami, które zalaminowałam jakiś rok temu. W rzeczywistości nie wyglądają na takie pomarszczone 🙂 Powtarzamy z nimi części twarz, malujemy po nich kolorowymi markerami i opisujemy wygląd.

free

Gra Guess Who?
Możemy wydrukować kilka kopii i grać z całą klasą
 (tzn. uczniowie grają w parach lub 4-osobowych grupach)!

Platinum Plus lub Classic

A kredki to nauki kolorów?

free

Twinkl przydaje się również na lekcjach kulturowych. Większość materiałów już dostępna po wykupieniu konta, ale myślę, że sumując wszystkie materiały razem warto.

1,2,3,4,5,6

Twinkl to nie tylko gotowe materiały, ale także kreator materiałów. 
Dzięki tej stronie będziecie mogli stworzyć własne karty obrazkowe, banery, karty wyrazowe, plakaty, certyfikaty i wiele innych rzeczy. Nie będziecie musieli szukać darmowej grafiki w Internecie, a możecie skorzystać z grafiki Twinkl. 
Wykupując konto trzeba zwrócić uwagę, które konto najbardziej opłaca Wam się wykupić (Gold membership, Platinum, czy Platinum Plus). Jeśli macie jakiekolwiek pytania odnośnie Twinkl pamiętajcie o polskiej grupie Twinkl na facebook’u i tam pytajcie
Na pewno dostaniecie odpowiedz. 

0 Comments
  1. Marysia Bursche

    Świetne są materiały do różnych książeczek obrazkowych, nie tylko TVHC, chętnie z nich korzystam :)

  2. M.C.

    Uwielbiam ich materiały do książeczek, ale numerem jeden jest Londyn w 3d. Nie mogę się doczekać, po feriach robię z 3 klasą temat London i planuję zlecić im zrobienie makiety Londynu. :)

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *