author:

Get creative! – nowy magazyn dla anglistów

Jak tylko dowiedziałam się, że coś takiego, jak Get Creative,  pojawi się na rynku, serce zabiło szybciej! Jedyny w swoim rodzaju dwumiesięcznik dla anglistów, bo przeznaczone dla tych, którzy pracują w grupach przedszkolnych oraz klasach 1-3. Tego jeszcze nie grali!
Get Creative zapowiada się jako ocean inspiracji (wystarczy popatrzeć na nazwę:)), przydanych porad, a także gotowych materiałów.
To nie wszystko! Przy wykupieniu rocznej prenumeraty PREMIUM otrzymacie też dostęp do sfery online, a tam materiały do druku, przydatne linki, podkłady muzyczne, a także kreator własnych pomocy. Dodatkowo, cały czas będziecie mieli dostęp do wszystkich materiałów publikowanych wcześniej.
Get Creative został podzielony na kilka działów:
➽ Get inspired!
 
Do tego działu zajrzymy, aby się zainspirować. Znajdziemy tam ciekawe pomysły na zabawy edukacyjne, piosenki, zakres poznawanego słownictwa, a także gotowy scenariusz zajęć.
➽ You can do it!
 
Coś co na pewno przyda się wielu z Nas, którzy nie przepadają za wypełnianiem niezbędnej dokumentacji. W tym dziale znajdziemy wskazówki dotyczące planowania pracy, współpracy z rodzicami, a także rozwiązywaniu problemów wychowawczych.
➽ Storytelling is fun
 
Dział, na który czekam chyba najbardziej. Podpowiedzi do jakich publikacji książkowych warto zajrzeć na zajęciach i od jakiej strony je „ugryźć”. Ponadto, w czasopiśmie znajdziecie również nowe opowiadania, które po wycięciu i złożeniu będziecie mogli wykorzystać w swoich klasach.
➽ Kids on stage
 
Obserwując różne grupy, zauważyłam, że pytania o scenariusze do przestawień powtarzają się bardzo często. Get Creative przychodzi z odsieczą. Znajdziemy w nim  proste pomysły na ciekawe przedstawienia, ale także m.in. pacynki do wycięcia lub komiksowe dymki do uzupełnienia i wycięcia.
➽ Culture please
 
Bardzo lubię zajęcia kulturowe, ale zawsze brakuje mi materiałów i pomysłów, które byłyby odpowiednie dla młodszych klas. Z pomocą przychodzi Get Creative, który podpowie kreatywne pomysły na zajęcia kulturowe.
 
➽ Make it for free!
 
Słyszałam, że nauczyciele wydają dużo pieniędzy na pomoce dydaktyczne…Hmmm 🙂
Ten dział podpowie Nam jak zrobić coś z „niczego”, a tym „niczym” będą klamerki, nakrętki, patyki , a co najważniejsze – jak zrobić coś super nie przepuszczając na to pół wypłaty 🙂
➽ No time for flashcards
 
Nie masz czasu na robienie, drukowanie, laminowanie i wycinanie nowych kart obrazkowych? W tym dziale poznamy pomysły na zabawy, które nie wymagają stert makulatury.
➽ Hi Tech!
 
Tablica interaktywna, tablet, smartfon, aplikacje – jak to wszystko oswoić i mądrze wykorzystać na zajęciach z młodszymi dziećmi. Tego wszystkiego będziemy dowiadywać się w dziale przeznaczonym technologii.
Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie zajrzyjcie na stronę Get Creative! – link

 

0 Comments
  1. Marysia Bursche

    Już wiem, że to będzie naprawdę inspirujący magazyn, skoro nad nim będa pracwać same mądre głowy ;)

  2. Anna Zawadzka

    O rety! Zapowiada się coś cudownego!!! Też już się nie mogę doczekać!!!

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *