Adults/Dorośli Christmas/Boże Narodzenie Speaking/Mówienie Teenagers

Świąteczne karty (speaking)

Grudzień 6, 2019

author:

Świąteczne karty (speaking)

Dzień dobry w Mikołajki 🙂

W dzisiejszym poście chciałam Wam przybliżyć moje nowe karty, które już od dziś dostępne są w sklepie – click.

Karty są dostępne w języku polskim, jak i angielskim. W każdej wersji językowej jest ich 36. Po dokonaniu opłaty za karty od razy strona przekierowuje Was do plików, które pobieracie. Tam znajdziecie ich aż 6! – 2 wersje językowe i trzy rozmiary kart do wybory (2 karty na A4/4 karty na A4/ 9 kart na A4).

Te karty to do tej pory moje najbardziej pracochłonne dzieło. Sam pomysł kart to jedno, ale wymyślić fajne sytuacje, ująć je zgrabnie w słowa, znaleźć do nich pasującą grafikę, obrobić to wszystko, kuuuupa roboty. Znalazł się jednak Elf z wielką wyobraźnią i zaczął spisywać pomysły sytuacji w języku polskim, a ja przerobiłam je na angielski. I uwaga, uwaga…razem z Rafałem pracujemy nad kolejnymi kartami. Te, które pojawią się po przerwie świątecznej będą dotyczyły ferii zimowych, a jeszcze kolejne Dnia Babci i Dziadka.

Chce pokazać Wam kilka przykładowych kart. 

Wszystkie karty w obu wersjach językowych przedstawiają podobne sytuacje. Karty w języku angielskim nie są dosłownym tłumaczeniem. Czasem różnią się szczegółami, np. zamiast kuzynki jest przyjaciel, zamiast fabryki bombek jest warsztat dekorowania bombek itp.

Wiele kart porusza bardzo fajnych tematów, które można pociągnąć nieco bardziej i skłonić uczniów do dyskusji np. na temat sylwestrowych zabaw z fajerwerkami, czy np. oddawania zabawek/książek innym. Każda karta to może być najpierw odgrywanie roli, a pózniej rozmowa na ten temat. Dziś robiłam kilka kart z moimi maturzystami i spędziliśmy kilkanaście minut na rozmowie na bazie karty o podarowaniu zabawek szpitalowi. Poruszyliśmy temat m.in. Szlachetnej Paczki. W karcie pojawia się fraza „gently used toys” i rozmawialiśmy również o tym, co wypada w takich paczkach przekazywać, a co nie.

W kartach pojawiają się również tematy własnoręcznie wykonanych prezentów, czy też zapraszaniu kogoś samotnego na święta.

Karty są zaprojektowane tak, że zawsze udział w konwersacji mogą brać co najmniej dwie osoby, ale zawsze możemy je nieco urozmaicić i dodać inną rolę.

 

Kilka kart dotyczy tradycji i jedzenia. Jest Christmas pudding są i pierogi.

 

Karty są idealne dla młodzieży i dorosłych. Najlepiej poradzą sobie z nimi osoby na poziomie B1 w górę, ale są też karty, które ja na pewno wykorzystam z 4-6 klasą szkoły podstawowej: proszenie o pomoc i dyktowanie listy prezentów, opisywanie choinki, mówienie o ulubionych kolędach i piosenkach świątecznych, czy odgrywanie scenek pomiędzy nauczycielem, a uczniami.

 

Jest też kilka bardzo zabawnych i niestety mało realnych kart 😀

Aaaaa, i Kevina też nie mogło zabraknąć 🙂

Karty w języku polskim mają czerwone obramowanie i prezentują się równie przyjemnie, czyż nie?

 

Karty możecie zakupić od dziś tu.

P.S. Uprzedzając pytania – w tym roku nie pojawią się w promocyjnej cenie. 🙂

3 Comments
  1. Monika

    Karty są świetnym starterem rozmów-moja młodzież ruszyła wyobraźnią i była mega zabawa, rozmowa po angielsku i... lekcja, której nikt nie chciał skończyć. Polecam!

  2. Hello Snowman! – Funglish

    […] Jeśli poszukujecie jeszcze materiałów do zajęć świątecznych, w szczególności dla dorosłych i młodzieży, polecam karty z mojego sklepu – opis. […]

  3. […] Karty świąteczne (role play) – click  […]

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *