Uncategorized

Kilka pomysłów na wzbogacenie warsztatu pracy nauczycieli.

Czerwiec 29, 2019

author:

Kilka pomysłów na wzbogacenie warsztatu pracy nauczycieli.

Bardzo się cieszę, że trzecia edycja #EduWeek, wielkiego wydarzenia podczas którego blogerzy publikują wpisy edukacyjne, skupia się na temacie rozwoju nauczycielu. Klikając jeden przycisku – click – przejdziecie na oficjalną stronę wydarzenia, na której znajdziecie listę wpisów biorących udział w tej edycji.

Dzięki wielu wspaniałym grupom na Facebook’u poznałam mnóstwo pozytywnie zakręconych nauczycieli. Wszystkich łączy jedno – cały czas pracują nad swoim warsztatem, dokształcają się, szkolą, czytają, poszukują nowych rozwiązań. 

 

Wspomniane grupy są miejscem, w którym nauczyciele dzielą się swoim doświadczeniem oraz wiedzą. Nierzadko publikują darmowe materiały, które możemy wykorzystać na zajęciach, dzielą się zdjęciami różnych nowości – książek, gadżetów, pomysłów na crafty itp. Niesamowite źródło inspiracji!

Kilka grup, do których aktualnie należę i które serdecznie polecam.

Uczę Dorosłych

Nauczyciele Języka Angielskiego 

Light my fire 

Anglistów blogi edukacyjne 

Materiały do druku dla nauczycieli 

Angielski: egzamin ósmoklasisty

High Impact Teachers

 

Kolejnym punktem na liście udoskonalania warsztatu nauczyciela są blogi edukacyjne. Można pomyśleć, że ostatnio jest ich prawdziwe zatrzęsienie 🙂 Jeśli czujecie, że nie jesteście na bieżąco i ich nie ogarniacie to strona http://edublogi.pl/ jest dla Was. Na stronie głownej wyświetlają się Ciężko wymienić najfajniejsze, bo każdy blog jest inny – porusza inną tematykę, różni się stylem, treściami, materiałami itp. Odwiedzając blogi nie tylko możecie, często za darmo, pobrać gotowe materiały, ale też poznać nowe narzędzia edukacyjne, dowiedzieć się o ciekawych książkach związanych z edukacją, poznać nowe strony internetowe pomocne w uczeniu (się) języka.

Kilka dni temu dzięki blogowi Kasi Choroszy – https://angielskizawodowo.blogspot.com/ – poznałam super stronę do tworzenia dymków dialogowych.

Dzięki wpisowi Ani Wacowskiej – http://www.english-nook.pl – już lata temu poznałam cudowną stronę –  Coursera – z kursami online. Kursy z różnych dziedzin, kiedyś namiętnie oglądałam kursy ze zdrowego żywienia 😀

Dzięki blogowi Karoliny Lubas – https://karolinalubas.pl/ – regularnie poznaje nowe książki, czytam recenzje, a pózniej je kupuję lub robię wywiad środowiskowy kto posiada i pożyczam. Często wymieniamy się z koleżankami książkami, tzn. pożyczamy sobie nawzajem. U Karoliny możecie również posłuchać wywiadów z interesującymi ludzmi – nauczyciele, lektorzy, rodzicami wychowującymi swoje dzieci dwujęzycznie.

Facebook’owych grupy, blogi, szkolenia pojawiają się jak grzyby po deszczu. Dobrze, że mamy wolną wolę i sami możemy wybierać do jakich grup chcemy należeć, jakie blogi czytać i w jakich szkoleniach uczestniczyć. Nikt nas do niczego przecież nie zmusza 🙂

Ze swojej strony polecam wszystkie szkolenia organizowane przez DOS-ELTea – są rewelacyjne, tak samo jak webinaria, które może znalezc na yt.

Jeśli szukacie szkoleń związanych z uczeniem bardzo małych dzieci koniecznie obserwujcie fp Angielskie Bajanie. Jego autorka Ewa Wodzicka-Dondziłło jest specjalistką w uczeniu takich maluszków i ma mnóstwo pomysłów m.in. na zabawy sensoryczne.

Duetu Edyta Pikulska & Karolina Jankowska pewnie nie trzeba Wam przedstawiać. Jeśli uczycie małe dzieci to koniecznie musicie obejrzeć je w akcji 🙂

Od pewnego czasu uczestniczę w szkoleniach praktycznie tylko online. Skutek uboczny pracujących sobót.

 

 

3 Comments
  1. Katarzyna Choroszy

    Dominika, dzięki za wzmiankę. Dla mnie twój warsztat nauczycielski jest niesamowity, wzór pod każdym względem.

  2. Magdalena Hycka

    Świetnie się czyta takie pozytywne posty :) Fajnie tez wiedzieć, że to, co się pisze przydaje się drugiemu człowiekowi i w jakiś sposób na niego wpływa :)

  3. maria

    Każdy nauczyciel powinien tak urozmaicać lekcje :)

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *