author:

Christmas game/quiz

Dzień dobry 🙂

Jutro Mikołajki i w związku z tym zaczynam cykl świąteczno-zimowych wpisów na blogu.

W pierwszej kolejności dzielę się z Wami kartami do gry podłogowej lub quizu.

Karty zawierają słownictwo związane ze świętami, ale także zabawkami i ubraniami świątecznymi. Część zadań polega na nazwaniu obrazka, koloru czegoś lub wymienienia kilku słów.

Przygotowałam je z myślą o grupach 5, 6 i 7-latków, ale jestem pewna, że po pewnych modyfikacjach (odjęciu) kilku kart możecie je wykorzystać z młodszymi uczniami. Może nawet i z 2-3 klasą SP?

Mój pierwszy zamiar był taki:

Dzielę uczniów na 2-3 drużyny w zależności od liczebności grupy. Każda drużyna kolejno losuje kartę i odpowiada na pytanie. Jeśli odpowiedz uczniów je prawidłowa otrzymują oni jeden element obrazka. Na obrazku jest Santa i składa się on z 10 elementów. Grę kończymy, gdy każda drużyna ułoży Mikołaja.

 

 

 

W innych grupach mam zamiar zrobić z tych kart gre podłogową z dodatkiem kart,które również możecie pobrać. Są to karty typu „Start”, „Finish”, „Go back 3 spaces” itp. Karty, obrazkiem w stronę podłogi, rozkładamy na podłodze, ustawiamy pionki (kręgle, maskotki, a jeśli grupa jest mała i uczniowie grają indywidualnie to mogą być żywymi pionkami), przygotowujemy kostki i gramy. Na mecie może czekać również obrazek Mikołaja do ułożenia.

 

DOWNLOAD

2 Comments
  1. Maria

    Thank you, Dominica, for your wonderful work!

  2. Ula

    Bardzo dziękuję :))

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *